نحوه تولید پنجره دوجداره UPVC

دستگاه برش UPVC

یکی از اصلی ترین مسائل جهت افزایش کیفیت پنجره ها نحوه تولید پنجره دوجداره UPVC است که در ادامه مراحل ساخت پنجره دوجداره یا سه جداره را خواهیم دید.

طراحی پنجره ها:

بعد از اندازه گیری طول و عرض پنجره مورد نیاز و اعلام اطلاعات بدست آماده به تولید کننده ( تک ویندو ) تیم طراحی با استفاده از نرم افزار مخصوص پنجره های UPVC پیش فاکتور مشتری را صادر می نمایند که در صورت رضایت مشتری تیم اندازه گیری ( مترور) به محل پروژه اعزام می شوند تا اندازه گیری دقیق تری انجام دهند و فاکتور و قیمت پنجره دوجداره UPVC را صادر کنند.

این نرم افزار علاوه بر ارائه فاکتور، طرح پنجره های دوجداره یا سه جداره، یراق آلات مورد نیاز، ابعاد مورد نیاز برای توری پنجره ( توری پلیسه ای)، ابعاد شیشه دوجداره یا سه جداره و سایر موارد را در اختیار تولید کننده قرار می دهد که این اطلاعات به واحد تولید  ( کارخانه تولید کننده پنجره دوجداره UPVC ) ارسال می گردد.

نرم افزار پنجره دوجداره UPVC

اولین مرحله تولید:

با استفاده از اطلاعات دریافت شده از شرکت، مسئولین خط تولید شروع به فعالیت می کنند. ( نوع پروفیل UPVC مصرفی نیز قبلاً توسط کارفرما انتخاب شده است) برند های پروفیل معتبر مانند: ویستابست، وین تک و… ( مقایسه پروفیل UPVC ویستابست و وین تک )

در این مرحله پروفیل UPVC و زوار درب و پنجره بصورت فارسی برش داده می شوند. سپس شیار های یو پی وی سی برای هدایت آب به بیرون با استفاده از دستگاه های مدرن و بروز ایجاد می گردد و همچنین سورخ ها برای نصب دستگیره و یراق آلات روی پروفیل های UPVC ایجاد می شوند.

دستگاه برش UPVC

مرحله دوم:

در مرحله بعد، فولاد گالوانیزه در داخل پروفیل های UPVC قرار می گیرد که شرکت تک ویندو از فولاد گالوانیزه تقویت شده ۵/۱ میلیمتری استفاده می کند در نتیجه استحکام و کیفیت پنجره بسیار بالاتر خواهد رفت ( بسیاری از تولید کننده ها برای افزایش سود حاصله و کاهش قیمت تمام شده از گالوانیزه ۹/۰ میلیمتری استفاده می کنند که باعث کاهش کیفیت کار می گردد.)

گالوانیزه پنجره UPVC

دستگاه جوش پلاستیک چهارسر و دستگاه تمیز کننده:

در این مرحله با استفاده از دستگاه جوش پلاستیک پروفیل های آماده شده با زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر اتصال می خورند و سپس با استفاده از دستگاه تمیز کننده ضایعات ایجاد شده توسط دستگاه جوش از پروفیل جدا می گردند و کار تمیز و ساف و بدون هیچ گونه ضایعاتی آماده می شود.

 

دستگاه جوش چهارسر

دستگاه کتیبه زن:

همانطور که مراحل قبلی در حال تولید پنجره است عملیات برش انتهای پروفیل مولیون با استفاده از دستگاه کتیبه زن شروع می گردد. این پروفیل ها جهت تقسیم کننده در پنجره و درب های دوجداره یا سه جداره استفاده می گردد و به طور کلی در داخل چهارچوب استفاده می شوند و با استفاده از بست مولیون در داخل پنجره پیچ می شوند.

دستگاه کتیبه زن

جایگذاری لاستیک پنجره:

جایگذاری لاستیک پنجره دوجداره UPVC ( گسکت ) TPE و یا EPDM در داخل شیار های پروفیل های تولید شده انجام می گیرد که جهت عایق بندی و جلوگیری از نفوذ آب، باد، خاک ، صوت و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می گیرند.

لاستیک پنجره UPVC

نصب یراق آلات پنجره دوجداره:

دراین قسمت از کار خط تولید تک ویندو یراق آلات مورد نیاز پنجره طبق درخواست کارفرما به پنجره های تولید شده نصب می گردد. تک ویندو از یراق آلات ترک و یا آلمانی استفاده می کند تا کیفیت محصول نهایی قابل رقابت با محصولات اروپایی باشد.

نصب یراق آلات پنجره

شیشه های دوجداره و سه جداره:

فضای بین شیشه های دوجداره و سه جداره نیز با استفاده از دستگاه تزریق گاز آرگون پر می گردد و باعث کاهش بسیار زیاد صوت می گردد.

گاز آرگون بین شیشه پنجره دوجداره

واحد کنترل کیفی:

در این قسمت پنجره های تولید شده توسط تیم کنترل کیفی مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرند تا در صورت وجود هر گونه ایراد و مشکلی قبل از ارسال به محل پروژه مشکلات برطرف گردد تا مشکلی در روند نصب و سرعت کار ایجاد نشود.

کنترل کیفیت

واحد نصب پنجره دوجداره یا سه جداره:

بعد از تایید واحد کنترل کیفی محصولات جهت نصب به محل پروژه ارسال می گردندو توسط تیم حرفه ای در زودترین زمان ممکن با دقت بسیار بالا نصب می شوند، و در مرحله نهایی ( قبل از تحویل پروژه ) پس از نصب، پنجره ها توسط واحد کنترل کیفی مورد بررسی قرار می گیرند تا در صورت وجود هر گونه ایرادی در نصب سریعاً مسئله حل گردد تا رضایت مشتری هنگام تحویل محصول نهایی به صورت کامل جلب گردد.

 

نصب پنجره دوجداره

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.